Vasaros atostogų sezonas įgavęs didžiulį pagreitį. Priklausomai nuo jūsų biudžeto ir norų, galite aplankyti vieną ar keletą Europos miestų. Nežinote, kur keliauti? Atrinkome aštuonis miestus, kurie šiais metais verti jūsų dėmesio ir fotoobjektyvo.

Vroclavas, Lenkija

Vroclavas

2016-ųjų Europos kultūros sostinė (kaip ir San Sebastianas Ispanijoje). Čia šurmuliuoja studentai, be to, Vroclavas yra numeris vienas pagal Nobelio premijos laureatų skaičių. Vroclavas nusipelno kultūros centro vardo – čia vyksta įvairūs meno renginiai. Šiame mieste taip pat žavi architektūros šedevrai, atstatyti po 1990-ųjų didžiulių potvynių.

Mančesteris, Anglija

Mancesteris

Mančesteris, įsikūręs šiaurės vakarų Anglijoje, garsėja savita kultūra ir atchitektūra (ir, aišku, klubais). Šią vasarą miestas organizuoja tarptautinį festivalį (International Festival of Manchester).

Roterdamas, Nyderlandai

Roterdamas

Sakoma, kad Roterdamas vienas linksmiausių miestų Europoje. Tai ir didžiausias Europos uostas. Miestas džiugina svečius futuristine architektūra ir unikaliomis iniciatyvomis, pavyzdžiui, banglenčių kanalais ir meno kūriniais ten, kur jų nesitikėtumėte. Intriguoja ir naktinis Roterdamo gyvenimas.

Dublinas, Airija

Dublinas

Rytinėje šalies dalyje įsikūręs Dublinas pasitinka viduramžių pastatais, nukeliančiais į XIII amžių. Mieste veikia ir Airijos filmų institutas.

Kotoras, Juodkalnija

Kotoras

Siena apjuostas Kotoro miestas yra Adrijos jūros pakrantėje. Senamiesčio bažnyčios ir viduramžių dvasia – tiesiog įspūdingos. Kotore veikia Jūrų muziejus, kuriame galima susipažinti su vandenų pasauliu.

San Sebastianas, Ispanija

San Sebastianas

Šių metų Europos kultūros sostinė, prašmatnus baskų krašto miestas, įsikūręs ant Atlanto vandenyno kranto. Ši vieta garsi vaizdingomis promenadomis, žaviais senosios miesto dalies pastatais ir vietiniu vynu.

Liubliana, Slovėnija

Liubliana

2016-ųjų Europos žalioji sostinė, elegantiška Slovėnijos sostinė, turinti daugybę žalių kampelių. Tai ekologijos šalininkų rojus – miesto centrą galite ištyrinėti dviračiu, nes automobilių eismas čia draudžiamas. Verta pasigėrėti per Liublianą tekančia upe. O išalkus galima rasti pietus už prieinamą kainą. Slovėnai didžiuojasi kvapą gniaužiančiais kalnais, vynuogynais ir paplūdimiais.

Sibiu, Rumunija

Sibiu

Sibiu – Rumunijos, Vokietijos ir Vengrijos kultūrų sintezė ir dailus viduramžių architektūros pavyzdys. Miestas draugiškas dviratininkams, čia daug nuostabių restoranų ir parkų. Vienu iš gražiausių regiono miestų laikomo Sibiu lokacija – netoli Karpatų. Nepraleiskite įspūdingosios Sibiu citadelės, kurios teritorijoje vyksta išties dėmesio verti festivaliai.

Pasirinkite kryptį ir imkitės prieinamų skrydžių bei apgyvendinimo paieškų.

Jei planuojate keliones į Rumuniją, visus klausimus geriausia patikėti kelionių ekspertams. Tuomet lauks puikūs vaizdai, jums tereikės pasirūpinti, kad fotoaparato baterija būtų įkrauta. Ir jūs pasiruošę!