Internete yra gausu skelbimų portalų, kuriuose skelbiamos autobusų nuomos kainos pigiau ir brangiau, tačiau kai renkatės transportą ne visuomet kaina yra pagrindinis kriterijus pagal kurį reiktų rinktis nuomos įmonę. Todėl pateiksime keliolika praktiškų ir paprastų rekomendacijų kaip išsirinkti patikimą įmonę autobuso nuomos paslaugoms.

Pirma rekomendacija: jeigu autobuso nuomos paslaugą radote per skelbimų portalą tuomet įsitikinkite ar nuomoja įmonė ar privatus asmuo. Kai transportą nuomoja įmonė tuomet visuomet bus labiau patikima ir turėsite didesnes garantijas. Taigi išsiaiškinkite įmonės pavadinimą ir tuomet rasite detalią informaciją apie įmonės veiklą, įsiskolinimus (jeigu jų yra), bylos (jeigu yra), kreditingumas bei atsiliepimai.

Antra rekomendacija: Perskaitykite pasirinktos įmonės atsiliepimus. Atsiliepimus ieškokite pagal įmonės telefono numerį arba elektroninio pašto adresą. Taip rasite ir pamatysite, kur ir kuriuose portaluose skelbiasi minėta įmonė. Kadangi dauguma portalų turi atsiliepimų skiltį tad lengvai galėsite įvertinti ar įmonė patikima. Tik nepersistenkite su atsiliepimų skaitymu, nes būna ir piktų klientų ar konkurentų darbas paliekant netinkamus atsiliepimus. Kaip pamatyti, kad tai nerealus atsiliepimas? Paprastai jeigu tai konkurentai ar koks supykęs draugas nori pakenkti jis padarys atsiliepimus praktiškai identiškus ir praktiškai vienu metu visuose portaluose. Tad atkreipkite dėmesį į atsiliepimo laiką ir jeigu yra IP adresą ir bus aišku. Tad tokiu atveju į tokį atsilipimą nereikėtų kreipti dėmesį, tačiau bet kokiu atveju galite susisiekti su įmone ir pasiteirauti apie konkretų atvejį ar įvykį.

Trečia rekomendacija. Kadangi su autobusu paprastai vykstama toliau, tad turėtų būti ir aktualu koks vairuotojas vairuos autobusą. Svarbiausias akcentas tai vairuotojo patirtis t.y. kiek metų vairuoją autobusą. Ypač tai turėtų būti aktualu vežant vaikus, nes svarbiausia yra vaikų/keleivių saugumas kelionės metu. Vis dėlto yra žinoma, kad yra mažiausiai domimasi apie vairuotoją ir jo patirtį, o svarbiausias nuomos akcentas – pigiausia kaina. Siūlome jokiais būdai nesirinkti pigiausio varianto, nes nebūtinai tai gali būti pats geriausias nuomos pasirinkimas.

Ketvirta rekomendacija. Tinkama autobuso nuomos sutartis. Būtina parengti ne standartinę nuomos sutartį, kurią pateikia nuomos įmonę, bet įtraukti Jums svarbius akcentus. Svarbūs akcentai: data, laikas, maršrutas, bagažas. Ypač svarbu pasitikrinti ar tinkamos datos ir laikai, bei maršrutas. Jeigu maršrutas pasikeistų tuomet būtina išsiaiškinti kiek tai kainuos papildomai (ar bus mokama už papildomą laiką ar už papildomus kilometrus ir pan.). Kadangi autobusų būna įvairių, tad įsitikinkite, kad bus pakankamai vietos Jūsų bagažui. Ir bene pats svarbiausia elementas kurį reikia išsiaiškinti – pakaitinis autobusas, jei suges nuomojamas. Paprastai nuomos įmonės įtraukia apie šią galimybę, tačiau nieko nepažymi apie pakaitinio autobuso laikus ir autobuso tipą. Jeigu nenorite, kad Jūsų kelionė būti 100 procentų saugi, tuomet išsiaiškinkite tai. Žinoma jeigu norėsite itin išskirtinių sąlygų tuomet nuomos įmonė gali paprašyti ir atitinkamai didesnio užmokesčio.