kelioniniai lagaminaiJau atrodė, kad keliauju nemažai, o daiktus  „susimetu“ per rekordinį dešimt minučių, bet praktiškai kiekvienos kelionės metu turėdavau problemų su bagažu. Iš pažiūros kelioniniai lagaminai visi vienodi, tad ir jų pirkimas ne toks jau sudėtingas darbas. Tačiau pradėjus paieškas suvokiau, kad jos vertos milijardų.

Lagamine daugiau vietos daiktams?

Tiek patyrę keliautojai, tiek į pirmą kelionę besiruošiantys turistai svarsto – krepšiai ar kelioniniai lagaminai yra patogesnis pasirinkimas? Dažniausiai sprendimas priimamas pastarojo naudai. Juk lagaminai visiems ir visoms kelionėms tinkamas pasirinkimas. Tačiau žymiai svarbiau ir sudėtingiau pasirinkti tinkamo dydžio pirkinį.

Kartą teko gana ilgai laukti skrydžio Bergamo oro uoste. Ten, bandydama pati sau įrodyti, kad ilgos laukimo valandos, gali būti nenuobodžios, pradėjau stebėti keleivius. Po kelių savaičių tą patį „hobį“ teko pakartoti ir Barselonos oro uoste. Žaibiškai įsitikinau, kad masiškai paplito rankinio lagamino tipažas. Kodėl? A –todėl, kad jame daugiau vietos, B – nes jį patogiau transportuoti.

Rankiniai kelioniniai lagaminai

Rankiniai kelioniniai lagaminai nėra toks jau neįperkamas arba sunkiai surandamas pirkinys, kad taptų deficitu. Kiekviena kompanija turi skirtingus reikalavimus rankinio bagažo dydžiui. Tam, kad netektų nusivilti ir primokėti už papildomą bagažą, verta įsidėmėti šiuos reikalavimus.

Kadangi lagaminai ryanair yra leidžiami mažesnių matmenų nei lagaminai wizzair, išmatavimai nedidesni nei 55x40x20 yra beveik šventi. Tai nėra ypač mazi lagaminai, bet jie nėra ir pigūs. Paprastai kokybiškų gamintojų, tarkim, keliautojų liaupsinami lagaminai samsonite, nurodytų išmatavimų, kainuoja apie 150 – 180 eurų.

Lagaminai, net ir vardinių gamintojų, greitai apsidaužo, o nuolat juos keisti naujais yra papildomos kelionės išlaidos. Jeigu Jums nereikia prabangaus kelionių draugo, ieškokite lagamino internete ir taip galėsite sutaupyti. Jei vis dėlto manote, kad kelionė bus turiningesnė su naujais, garsių prekinių ženklų papuoštais lagaminais, ieškokite internete. Čia gausite pirkiniui garantiją.

Praktiškai visuose pekybos centruose yra skyriai, kuriuose pardavinėjami lagaminai, tarkim, lagaminai jysk, lagaminai maxima, kelioniniai lagaminai senukai. Tokiose prekybos vietose lagaminas turėtų būti itin atidžiai perkamas. Pirmiausiai todėl, kad reikia pasiteirauti kokią garantiją gausite. Taip pat nepamiršti įvertinti rankose laikomo lagamino gamintojo siūlomos kokybės ir kainos santykio.