Stokholmo katedraŠvedijos sostinė, didžiausias Skandinavijos miestas, pasitinka masyviais ir spalvingais pastatais, suteikiančios jai didybės ir žaismės.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose, Stokholmas, kaip svarbus jūsų prekybos uostas, paminėtas 1952 metais. Miestas išsibarstęs daugybėje salų bei pusiasalių. Nuo XIII a pabaigos jame įsikūrusi nuolatinė karaliaus rezidencija.  Po 1923 metų Švedijos karalystės sostine tapo Stokholmas – svarbiausias Švedijos kultūros ir ekonomikos centras. Čia daug įvairių mašinų, metalo. Chemijos, vaistų, poligrafijos, maisto pramonės, fabrikų ir gamyklų.

Keliautojams įdomesni objektai – Skanseno etnografinis parkas – muziejus, primenantis mūsų Rumšiškes, Karališkoji mokslų akademija, šiuolaikinio meno, istorijos, nacionalinis bei gausybė kitų muziejų,romantinio – gotikinio stiliaus bažnyčios, XVIIXVIII a baroku dvelkiantys karalių rūmai.  Kiekvienam  – savo, nes kiekvieno norai, ką pamatysi ir išgirsi, – skirtingi. Jeigu sumanysite skristi į Stokholmąpasišopini”, turėkite omenyje, kad prekės – ganėtinai brangios. Nors čia įsikūrę lietuviai tvirtina, kad per išpardavimus apsipirkti apsimoka: prekių kokybė tikrai verta kainos.

Įspūdžių godulys

Mūsų tikslas buvo kuo daugiau pamatyti ir išgirsti. Juolab iš vietinių lūpų, nes tokia informacija visada įtaigesnė, sukelia daugiau emocijų. Todėl jaustukai “ak”, “oho”, “vau” ir panašūs liejosi ne iš sintetinio mandagumo, bet iš nuoširdžios nuostabos.

Stokholmo rotušė – milžiniškas raudonų plytų statinys, kurio sienos sumūrytos iš 2,5 milijonų plytų. Įdomu, ar kas nors iš tiesų suskaičiavo jų skaičių? Pastate iškilęs daugiau kaip šimto metrų aukščio bokštas, į kurį veda 365 pakopų laiptai. Rotušė yra miesto savivaldybės pastatas, kuriame rengiami Nobelio premijos laureatų banketai. Rotušėje yra dvi milžiniškos salės – Mėlynoji, o virš jos – Auksinė. Mėlynojoje salėje, po kas mečių Nobelio premijos teikimų ceremonijų vyksta didžiuliai pokyliai. Žmonių susirenka tokia gausybė, kad vienam iš jų “atseikėta” tik 60 cm. Tarsi didžiulė silkių statinė. Mėlynojoje salėje yra didžiausi Skandinavijoje (10 200 vamzdelių) vargonai. O pajutus kokia šios erdvės akustika , belieka įsivaizduoti kaip tie vargonai gaudžia. Dar įspūdingesnė Auksinė salė, išpuošta 18 mln paauksuotų plokštelių. Pastato lankymo taisyklės – griežtai draudžia liesti pirštais bet kokias dekoracijas.

Nacionalinis istorijos muziejusStokholmas

Jei domitės įvairių šalių istorija ar bent jau nenorite pasirodyti visišku neišmanėliu, užsukite į šį muziejų, užsukite į šį muziejų, supažindinantį su Švedijos istorija nuo priešistorės laikų iki XVI a pradžios. Čia milžiniška gausa eksponatų – per 4000 įvairiausių radinių. Švedijos priešistorės ekspozicijų salė – prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių naudoti ginklai, namų apyvokos reikmenys, apsiaustai ir pan.

Ir vėl auksas. Muziejuje yra apskritas Skandinavijos aukso amžiaus brangenybių kambarys, vadinamas Aukso kambariu. Čia yra apie 50 kg aukso ir 200 kg sidabro.

Šiam kartui  tiek apie Švediją. Bus dar ir tęsinys šia tema.