Daugelis mėgsta keliauti. Šiandieną lėktuvų bilietai nekainuoja brangiai, ypač jei kelionę planuojate iš anksto arba jums nėra svarbi išvykimo diena. Vykdomos akcijos, kurios dažniausiai pavadinamos „Karštas pasiūlymas“, „Paskutinės minutės pasiūlymas“.

Pats pavadinimas pasako, kad kelionei pasiruošti reikės gana skubiai. Pigūs skrydžiai leidžia aplankyti daugelį pasaulio šalių, galėsite pamatyti nuostabias lankytinas vietas.

Lėktuvų bilietų kainos gali priklausyti nuo:

 1. Laikotarpio, kada planuojate skrydį. Paprastai brangiausiai lėktuvų bilietai kainuoja prieš didžiąsias šventes (Kalėdas, Naujus metus), jei norite aplankyti svetur gyvenančius giminaičius ar draugus vargu ar pavyks pigiai įsigyti bilietą. Pigūs skrydžiai gali būti siūlomi sausio, vasario ir kitais mėnesiais.
 2. Pasirinktos aviakompanijos. Kainos gali skirtis, vienos gali pasiūlyti mažesnes, kitos didesnes kainas už tą patį skrydį.
 3. Pasirinkto reiso. Galima rinktis tiesioginį skrydį arba vykti su persėdimu. Skubantiems labiau tiks skrydis, kuris trunka mažiau laiko, neskubantiems tiks netiesioginiai skrydžiai, kurių metu galite turėti galimybę pasivaikščioti po miestą, kuriame gali tekti palaukti sekančio lėktuvo.
 4. Bilietų kiekio įsigijimo. Daugelis kompanijų taiko nuolaidas, jei bilietus pirksite į vieną pusę ir į kitą vienu metu. Tai puikiai tinka, jei kelionė yra suplanuota ir tikrai žinote grįžimo datą. Priešingu atveju nepatariama rizikuoti, kadangi grąžinti bilietų greičiausiai negalėsite. Kai kurios aviakompanijos gali pasiūlyti mažesnes kainas, jei vyksta ne vienas žmogus, o grupė.
 5. Sezono. Pigesnius bilietus galima įsigyti turistinio sezono metu, tačiau ne kiekvienas mėgsta keliauti pačiame kelionių įkarštyje.
 6. Bagažo. Esant per dideliam lagaminų svoriui už jį teks mokėti. Jūsų lėktuvų bilietai tokiu būdu gali pabrangti. Aerouostuose yra kontrolinės svarstyklės, galėsite pasverti lagaminus. Rekomenduojama iš anksto pasidomėti kokį svorį galite su savimi pasiimti, kad netektų papildomai išlaidauti.
 7. Naudojamo kuro kainų biržose. Tai įtakoja kainas aviakompanijose.

 Patogiausia rezervuoti internetu

Galima būtų išvardyti ir daugiau faktorių, nuo kurių gali priklausyti bilietų kainos. Patogiausia bilietus užsakinėti internetu. Viską galėsite atlikti net neišėję iš namų. Lėktuvo bilietą galėsite atsispausdinti spausdintuvu.

Dažniausiai, jei įsigijate tokiu būdu (interneto pagalba), taikomos ženklios nuolaidos. Planuojantiems skrydį iš anksto, patartume užsukti į kelionių agentūros www.kelioniupanorama.lt svetainę, kurioje lektuvu bilietai  parduodami už itin patrauklias kainas.

 Atidžiai rinkitės su kuo keliausite

Norintiems atostogas praleisti kurortuose ar tiesiog išvykti pailsėti į kitas šalis šaunių pasiūlymų turi kelionių organizatoriai. Jie gali pasirūpinti ne tik nebrangiais skrydžiais, bet ir pigiai kainuojančiu apgyvendinimu. Jums nereikės niekuo rūpintis.

Pasitaiko atvejų, kada tenka nusivilti, nei vienas nenori sugadintų atostogų ar kelionės. Ne visi kelionių organizatoriai vykdo pažadus. Gali tekti skristi nepatogiu lėktuvu arba apsistoti viešbutyje, kuris jūsų visiškai netenkins. Daugeliui kyla klausimas kaip pasirinkti geriausią kelionių agentūrą?

Keletas patarimų kaip pasirinti tinkamiausią organizatorių:

 • Pasidomėkite ar kelionių organizavimu užsiimanti agentūra turi pažymėjimą ar kitus reikiamus dokumentus. Atkreipkite dėmesį į tai, ar jie yra galiojantys.
 • Perskaitykite nors kelis atsiliepimus (jie gali būti teigiami arba neigiami) apie pasirinktą agentūrą.
 • Nepulkite pirkti kelionės pirmoje pasitaikiusioje kelionių organizavimu užsiimančioje įmonėje. Visada reikėtų peržvelgti kelių agentūrų pasiūlymus.
 • Patikrinkite ar pasirinkta įmonė patikima, kokia jos finansinė paėtis. Tai galite padaryti interneto pagalba.
 • Būtina atsižvelgti į tai, kiek metų agentūra dirba. Labiau patikimos tos įmonės, kurios dirba ne vienerius metus. Ilgametė patirtis yra geras rodiklis.
 • Nepalikite neatsakytų klausimų. Visada išsamiai viską išsiaiškinkite, jei pasirašinėjate sutartį atidžiai peržiūrėkite visus joje esančius punktus.

Dažnai žmonės nebrangių skrydžių ieško savarankiškai. Nereikia tikėtis, kad pigūs lėktuvų bilietai jums bus atnešti ant sidabrinės lėkštelės. Gali tekti paplūšėti, kad rastumėte tai, ko ieškote.

 Pigūs skrydžiai dažnai medžiojami šiais būdais:

 • Laukiami skrydžiai, į kuriuos gali tekti išsiruošti per kelias dienas ar dar skubiau. Tai puikiai tiks tiems, kurie nėra pasirinkę konkrečios šalies bei išvykimo datos, o tiesiog nori pakeliauti bet kur ir bet kada.
 • Kitas būdas – įsigyti lėktuvų bilietus reisuose, kuriais galėsite nuvykti į tas šalis, kurios populiarios turistų tarpe. Taip galėsite savarankiškai nuvykti į tuos kraštus, į kuriuos siūlo kelionių organizatoriai, tačiau nesinaudosite jų teikiamomis paslaugomis. Kaip ilsėsitės galėsite rinktis patys.
 • Pasiūlymų stebėjimas. Tai gali daryti žmonės, kurie planuoja skrydį iš anksto (pavyzdžiui prieš pusė metų). Tokiu būdu galima rasti lėktuvų bilietų už simbolinę neįtikėtiną kainą.

Pigūs skrydžiai šiandien itin populiarūs, nes net mažas pajamas gaunatys gyventojai gali sau leisti keliauti. Lėktuvų bilietai taip pat gali būti puiki dovana draugui, tačiau reikia gerai pažinti žmogų ir žinoti jo planus.