Pasaulio valstybių, kuriose kalbama anglų kalba, gana nemažai. Tai ne tik JAV ir Didžioji Britanija. Tai ir Australija, ir daugelis kitų. Kanadoje taip pat valstybinė kalba yra anglų. Antroji Kanados valstybinė kalba – prancūzų.

Kanada yra viena didžiausių pasaulio valstybių, apimanti beveik pusę Šiaurės Amerikos žemyno ir kaimynines salas. Vienintelė šalis, su kuria Kanada turi sausumos sieną, yra JAV.

Kanada didžiuojasi savo neaprėpiamomis stepėmis, nuostabiais kalnais ir miškais. Vakarinis šalies krantas sudarytas iš aukštų skardžių ir išvagotas įlankų. Kadangi šalies krantus skalauja Atlanto ir Ramusis vandenynai, Kanada palaiko ryšius su dauguma valstybių nebrangiais vandens keliais.

Turizmas Kanadoje

Kadangi ši šalis yra didžiulė ir turinti gausybę įdomių ir įžymių vietų, vienos turistinės kelionės tikrai neužtenka bent jau apžvelgti visą šalies grožį. Kiekvienas Kanados regionas yra unikalus ir išskirtinis. Todėl aplankę vieną regioną – pažinsite vienokią Kanadą, o nuvykę į kitą – pamatysite jau visai kitokią šalį.

Turizmo sektoriaus teikiamomis paslaugomis Kanadoje nusivilti tiesiog neįmanoma. Aukštas teikiamų paslaugų lygis, svetingi viešbučiai ir neišdildomas Kanados gamtos grožis nepaliks abejingo nė vieno keliautojo.

Kelionės po rytinę Kanadą

Jūrinėse Rytų Kanados provincijose vandens artumas labai stipriai paveikė šių provincijų kultūrą ir istoriją. Čia netgi atrodo, kad vandenynas ir sausuma susilieja į vieną visumą. Šios provincijos žavi keltų muzika, jūreivių menu, įvairiaspalve gamta ir gurmaniška virtuve.

Keliaujant po šią Kanados sritį verta aplankyti uostamiestį Halifaksą, susipažinti su laukine nacionalinio „Gros Morne“ parko gamta. Parkas driekiasi po Niufaundlando ir Labradoro provincijų teritorijas.

Lankantis rytinėje Kanadoje nevertėtų aplenkti ir ilgiausio medinio dengto tilto pasaulyje, kuris yra Hartlande Naujojo Bransviko provincijoje.

Kvebeko provincija – būtina aplankyti

Iš tiesų, kiekviena Kanados sritis verta keliautojų dėmesio, tačiau Kvebekas tikriausiai yra pati unikaliausia čia gyvenančių prancūzų dėka. Nors emigrantų iš Prancūzijos gausu visoje šalyje, tačiau Kvebeke ryškiausiai matoma Prancūzijos kultūros įtaka tiek architektūrai, tiek visai provincijos atmosferai.

Daug gražių šv. Lauryno upės gamtovaizdžių puošia Kvebeką. Nuostabūs miškai, nacionaliniai parkai ir draustiniai, „pritrenkiantys“ Sagenės upės fiordai – tai pagrindinės, tačiau toli gražu ne vienintelės lankytinos Kvebeko vietos.

Kelionės po Kvebeko provinciją metu būti aplankyti du svarbiausius jos miestus – Monrealį ir Kvebeko Sitį. Šiuose miestuose gausu vertų dėmesio įžymybių, puikiai iki šių dienų išsilaikiusių istorijos paminklų vyksta netradiciniai festivaliai. Sakoma, kad būtent didelių švenčių ar festivalių metu iš arčiau galima pažinti tam tikrą vietą, miestą, šalį, jos žmones, jų kultūrą. Todėl tiesiog būtų nuostabu, jei kelionės po šią provinciją metu vyktų kokia nors didelė šventė.

Nepamirškite ir Ontarijo provincijos

Kanada OntarioTai Kanados kultūros ir ekonomikos lopšys. Ontarijo provincijos gyventojų tankumas žymiai didesnis nei kitų provincijų. Tai, žinoma, ir sąlygoja Ontarijo dominavimą kitų provincijų atžvilgiu.

Važiuojant pro šalį vertėtų nepravažiuoti Toronto – vieno gražiausių pasaulio miestų. Neaplankius Otavos, Kanados sostinės, jokiu būdu negalima išvykti iš Ontarijos provincijos ir iš šalies. Miestai, architektūra, kultūros paminklai – tai viena. Tačiau Niagaros kriokliai – tai nuostabiausias gamtos stebuklas, vien dėl kurio tikrai verta ryžtis kelionei į Kanadą.

Ontarijas garsėja ne tik Niagaros krioklių grožiu, bet ir neaprėpiamais gamtovaizdžiais bei kerinčiais peizažais: nuo vynuogynų pietuose iki žmogaus nepaliestos laukinės gamtos šiaurėje.

Poilsis Kanados stepėse

Stepinėmis Kanados provincijomis vadinamos Manitobos, Saskačevano ir Albertos provincijos. Šios trys provincijos dar vadinamos „pasaulio duonos pintine“ todėl, kad milijonus žmonių aprūpina kviečiais ir kitomis grūdinėmis kultūromis. Begaliniai javų laukai, nesibaigiantys netgi ties horizontu – toks vaizdas ilgai išliks kiekvieno čia užklydusio keliautojo atmintyje.

Tačiau šiose stepinėse provincijose ne tik auginami javai. Čia įsikūrę nemažai didelių ir triukšmingų miestų. Vienas tokių miestų yra Kalgaris. Čia kasmet vyksta garsi tarptautinė žemės ūkio šventė „Calgari Stampede“. Edmontonas turi vieną didžiausių prekybos centrų pasaulyje. O Vinipegas yra Karališkojo Vinipego baleto gimtinė.

Vienas iš geriausių pasirinkimų, suteikiančių galimybę apžiūrėti nuostabius stebinių provincijų gamtovaizdžius, yra kelionė traukiniu. Keičiantis vaizdams pro traukinio langą, miškus keičia lygumos, lygumas keičia parkai, parkus keičia draustinių zonos ir t.t.

O jeigu sėsite į traukinį Manitoboje ir nuvyksite į Čerčilį, esantį Hadsono įlankoje, galėsite iš arti pamatyti poliarinius lokius ir stebėti baltuosius banginius.

Britų Kolumbija

Sakoma, kad neaplankius Britų Kolumbijos, kelionė po Kanadą lieka nepilnavertė. Ši provincija išskirtinė ne tik savita gamta, bet ir įvairiomis galimybėmis smagiai praleisti laiką. Išskirtinė provincijos įžymybė yra Vankuveris, išsidėstęs Ramiojo vandenyno pakrantėje ir kalnų papėdėje. Šiame mieste kiekvienas turistas ras tai, kas tikrai yra verta dėmesio – tai muziejai, galerijos, parduotuvės, nuostabūs parkai.

Dar viena dėmesio verta yra vietinė sostinė Viktorija. Šis miestas vadinamas „mažąja Kanados Anglija“. Čia tiek vietinius, tiek svečius vilioja „Butchart Gardens“ parkas ir Karališkasis Britų Kolumbijos muziejus.

Tai toli gražu ne vienintelės lankytinos Kanados vietos. Kiekvienas galime atrasti savąją Kanadą priklausomai nuo, kuriame jos regione lankysimės.

Kelionės po anglakalbę šalį – tai ne tik neįkainojami įspūdžiai, emocijos, bet ir užtikrinta užtikrinta asmeninė anglų kalbos mankštą. Net jei visiškai nemokate anglų kalbos, planuojant kelionę į anglakalbę šalį, Jums tikrai reikalingi interaktyvūs anglų kalbos kursai. Taip Jūsų kelionė iš karto pakils į aukštesnį lygį. Juk nesusikalbejimas, nesugebejimas pasiklausti kelio, užsisakyti maisto kavinėje …… labai riboja mūsų galimybes, o kartu ir geras emocijas.