kelionė į TailandąViena populiariausių kelionių krypčių šiuo metu yra Tailandas. Egzotiška šalis, kultūra, tradicijos, kuklūs, tačiau draugiški tajai – visa tai sužinome iš kelionių lankstinukų. Tačiau Tailandas nesiliauna stebinęs ir nesvarbu kelintą kartą vyktum į Tailandą, vis sužinai ką nors naujo. Tad trumpai papasakosime kuo kelionė į Tailandą jus gali nustebinti.

Eismas čia tragiškas

Jei mėgstate eismo kamerų vaizdelius, kuomet eismo chaose stebuklingai išvengiama nelaimės, tai čia ne tas atvejis. Sankryža yra tarsi loterija – automobiliai, motociklais lemiantys vienuoliai, dviratininkai su ant pavadėlio šalia lekiančiais šunimis, girti ir be teisių turistai, rikšos ir dar įvairiausio plauko eismo dalyvių sukuria tokį chaosą, jog bet kurią akimirką lauki nelaimės. Ir sulauki. Tailande kasdien eismo įvykiuose žūsta per 80 žmonių.

Gardus maistas

Jei kada teko pietauti Rytietiškų patiekalų restorane ir ragavote ką nors iš Tailando virtuvės – pamirškite, vietinė virtuvė atskleis tikruosius Tailando skonius. Neįprasti deriniai, daug prieskonių ir aštrių ingredientų iš pradžių nustebins, o vėliau tikrai negalėsite atitraukti šaukšto nuo lėkštės. Pamirškite vištieną – bandykite ką nors naujo!

Visgi, verta paminėti, jog budrumas užsisakant maistą yra būtinas. Jei nesuprantate meniu, nėra angliško vertimo arba paveikslėlių, verčiau neužsakinėkite. nes galite netyčiai užsisakyti gražiai skambančio patiekalo Kai Yiew Ma, kuris yra arklio šlapime marinuotas kiaušinis arba Goong Ten, kas yra gyvų krevečių salotos. Taigi, jei planuojate užtrukti saloje, mokykitės tradicinių patiekalų pavadinimų, kad nepasiklystumėte meniu.

Po pietų alkoholio neįsigysi

Jei norite kažko stipresnio „dezinfekcijai“ po pietų, galite likti be nieko. Vietiniai įstatymai griežtai apibrėžia stipriojo alkoholio pardavimo laiką ir jį ne bet kada įsigysite. Alkoholis parduodamas tik nuo 11 iki 14 val ir nuo 17 iki 24 val.

Daugelio žmonių hobis – apsipirkimas

Apsipirkimas ir vaikščiojimas po parduotuves yra nacionalinis laisvalaikio praleidimo būdas. Vien Bankoke yra keliasdešimt milžiniškų prekybos centrų ir vis dar statoma apie 25 naujus. Jei Lietuvoje skundžiamės, jog beveik kiekvienas žmogus turi po nuosavą parduotuvę, tai Tailande netruks visi turėti po du Akropolio tipo prekybos centrus. Beje, nieko nuostabaus, jog ir jūsų kelionė į Tailandą virs apsipirkimo maratonu –juk čia tiek daug prekybos centrų.