kelionės į MianmarąLietuviams, atrandant vis įdomesnius žemės kampelius, egzotinės kelionės sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Turistų dar neatrasti ir iki galo neištyrinėti kraštai bei šalys vilioja daugelį. Viena iš tokių, kol kas išvengusių masinio turistų antplūdžio, – tai Mianmaras, pilnas pavadinimas Mianmaro Sąjungos Respublika. Tai didžiausia žemyninėje dalyje esanti Pietryčių Azijos valstybė, o  pasaulyje pagal savo dydį keturiasdešimta. Tiesa, iš istorijos daug kam geriau žinoma Birmos pavadinimu. Taip ši valstybė vadinosi iki 1989 m., kai valdžia oficialų tarptautinį šalies pavadinimą, kaip kolonijinę atgyveną, pakeitė. Mat Birma siejosi su britų valdymo laikais, tuo tarpu mjanmų kalba šalis visais laikais buvo vadinama Myanma.

Mianmaras, dar būdamas britų kolonija, buvo viena turtingiausių Pietryčių Azijos šalių. Deja, mūsų dienomis daug kas pasikeitė, šalies ekonomikos situacija labai prasta, infrastruktūra visapusiškai pasenusi ir atsilikusi. Geležinkelio ir kelių tinklas nesujungia visų šalies taškų. Netgi pagrindiniai keliai dažniausiai negrįsti. Trūksta tiek elektros energijos, tiek ir kuro. Šalyje didžiulė infliacija, o užsieniečiai praktiškai visai neinvestuoja. Tradiciškai ekonomika daugiausia laikosi iš žemės ūkio. Beje, įdomus faktas – Mianmare gaminamas įvairių rūšių vynas: Sauvignon, Chardonnay, Late Inle Valley Wine, ir kt. Pagrindinis šalies prekybos srautas eina per Tailando sieną, o toliau – Ajejarvadžio upe. Deja, tai ir pagrindinis kontrabandos bei narkotikų kelias.

Nežiūrint ekonominių sunkumų, visi, čia apsilankę, lieka sužavėti šalies gyventojais, ypač jų draugiškumu. Nuoširdžios šypsenos supa visur, tai charakteringiausias Mianmaro gyventojų bruožas. Čia ir moterys, ir vyrai – dėvi ilgus sijonus, kurie vadinami longi. Paprastai tai platus medžiagos gabalas, surišamas ties juosmeniu. Moterys dažniausiai vaikšto baltais veidais, jos išsitepa veidus įvairiausiais ornamentais specialia mase, gauta medžio miltelius išmaišius vandenyje. Toks vietinis makiažas saugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių ir uodų. Vietiniai mėgsta kramtyti betelį – betelinio pipiro lapus, kurie išsiskiria savo vaistinėmis savybėmis ir kraujo raudonumo sultimis. Tad turistams atrodo, kad gyventojų burnos nuolat kraujuoja. Šios šalies gyventojai turi nemažai mums neįprastų keistenybių. Pavyzdžiui, dar vienas įdomus faktas, kad vietiniai gyventojai niekada nekerpa plaukų pirmadieniais ir penktadieniais, o taip pat per gimtadienius.

Tiesa, rengdamiesi aplankyti šią šalį apsirūpinkite grynaisiais, nes kelionės į Mianmarą metu savo banko kortelėmis tikrai nepasinaudosite – vietiniai bankomatai tiesiog nepriima užsienio bankų kortelių.