kelionių draudimasRuošianti atostogoms, yra tiek daug apie ką pagalvoti ir ko suplanuoti, kad gali net galva apsisukti. Juk reikia ir garderobą atsinaujinti, ir lėktuvo bilietus užsisakyti, ir viešbutį išsirinkti. Dažnai visų šių rūpesčių apsuptyje žmonės tiesiog pamiršta pasirūpinti draudimu. Nors iš tiesų kelionių draudimas – būtina sąlyga norint keliauti.

Ar reikia draustis išvykstant trumpam?

Dažnai žmonės mano, jog išvykstant į trumpas atostogas, draustis gyvybės nereikia, mat per trumpą laiką nieko nutikti neturėtų. Tačiau toks požiūris yra gana rizikingas. Dažnai nutinka taip, kad turistai, net ir trumpų atostogų metu susižeidžia, suserga ar papuola į nelaimingus nutikimus. Tokiu atveju apmaudu, jei svetimoje šalyje negalioja Jūsų sveikatos draudimas ir už gydymo paslaugas tenka mokėti tūkstančiais. Tai tikrai ne pati geriausia atostogų patirtis. Tad geriau draudimu pasirūpinti net ir išvykstant savaite ar savaitgaliui.

Kas turi pasirūpini kelionių draudimu?

Dažnai turistai pamiršta pasirūpinti savo sveikatos ar kelionių draudimu, o ypač tais atvejais, kai atostogų polisą perka kelionių agentūroje. Tačiau kelionių draudimas nebūtinai įskaičiuotas į Jūsų kelionės kainą. Yra nemažai kelionių agentūrų, kurios nepasiūlys pasirūpinti kelionių ar sveikatos draudimais, tad nereikėtų manyti, jog Jums niekuo rūpintis nereikia. Būtinai prieš išvykdami, pasiteiraukite kelionių operatoriaus dėl galiojančių draudimų ir kai reikėtų tuo pasirūpinti.

Drauskite ir sveikatą, ir kelionę

Tie keliautojai, kurie saugo savo sveikatą ir keliauja su sveikatos draudimu, ne visuomet prisimena, jog reikėtų pasirūpinti ir savo kelionės draudimu. Lietuvoje šiais metais buvo ne vienas atvejis, kai kelionių organizatoriui susidūrus su finansiniais sunkumais, į užsienį atostogauti išvykę tautiečiai buvo palikti likimo valiai ir priversti grįžti savo jėgomis bei pasirūpinti kelione atgal iš savo kišenės. Tokia prabanga įkandama toli gražu ne visiems, todėl norint išvengti panašių nesklandumų, geriau pasidomėti, koks galėtų būti suteikiamas kelionių draudimas. Tai būtų garantija, kad atsitikus neplanuotoms situacijoms ar atostogoms pakrypus ne ta linkme, pavyzdžiui, pavėlavus lėktuvui, nutikus nelaimei, bankrutavus kelionių organizatoriui, draudimas pasirūpintų Jūsų pilnavertės kelionės pabaiga. Nedidelė pinigu suma, išleidžiama kelionių draudimui, gali atsipirkti kelis šimtus kartų, iš tiesų nutikus nemaloniam ir neplanuotam scenarijui. Geriau nerizikuoti.