Keliaujame po svečias šalis, tačiau ar žinome, kad Lietuvoje yra nemažai vietų, kurias verta aplankyti. Siūlome susipažinti su keletu pažintinių takų Lietuvoje, kuriuos verta aplankyti. Jūs galėsite ne tik pasigrožėti nuostabia Lietuvos gamta, bet ir praplėsti savo žinias ir akiratį.

Ekologinis takas „Litorina“

Jis yra Karklėje, netoli Olandų kepurės. Ar teko girdėti, kad maždaug prieš 7500 metų čia vietoje Baltijos jūros tyvuliavo Lotorins jūra? Jos vandens lygis buvo gerokai aukštesnis už dabartinės Baltijos, tad stipriai skyrėsi ir kranto linijos aukštis. Keliaudami šiuo taku turėsite nuostabią galimybę į įprastą Baltijos pajūrį pažvelgti iš kiek kitokių perspektyvų.

Šavašos pažintinis takas

Reikia pabrėžti, kad pirmasis Lietuvoje geologinis takas, jo ilgis yra apie 1,5 km. Ji yra Gražutės regioninio parko teritorijoje, Šavašos kraštovaizdžio draustinyje, palei Šavašos upę, kuri įteka į Šventosios senvagę šalia Antalieptės.  Keliaudami šiuo taku galėsite pasigrožėti žmogaus nepaliesta aplinka, įspūdį padarys tikra kalnų upė Šavaša. Galėsite pamatyti Lūžų piliakalnį. Nors takas nėra ilgas, tačiau įspūdžiai tikrai garantuoti. Pakeliavę galite pailsėti kaimo turizmo sodyboje Antalieptės.

Edukacinis takas  „Gamtos mįslės“

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Smiltynėje (prie lankytojų centro), įrengtas edukacinis pažintinis takas „Gamtos mįslės“ skirtas mažiesiems žygeiviams. Vaikai per mįsles, rebusus, medines konstrukcijas įgys naujų pasaulio pažinimo žinių.

Zackagirio pažintinis takas

Netoli Marcinkonių esanti trasa yra skirta ištvermingesniems turistams – šiuo taku galite nukeliauti net 13,8 kilometrus. Pakeliui turėsite progą pasigrožėti įspūdingomis Grūdos užės kilpomis, paslaptinguoju, klonių kalnu ir dar daugybe kitų natūralios gamtos kūrinių.

Čepkelių pažintinis takas

Tai netoli Marcinkonių įrengtas mokomasis takas, kuriame lankytojai turi unikalią galimybę iš arti žvilgterėti į vieno vertingiausių Lietuvos natūralios gamtos kampelių – Čepkelių raistą. Tiesa, jį alankyti galima tik su gidu ar gavus specialų leidimą.

Debesnų pažintinis takas

Einant Debesnų pelkėje, plytinčioje  Varnelės upės slėnyje šalia Varnių miestelio, įrengtu botaniniu taku, atsiveria nepaprastai savitas faunos bei floros pasaulis su labai retomis, sparčiai nykstančiomis augalų rūšimis. Keliaudami šiuo taku galėsite stabtelti 12 stotelių ir susipažinti su pelkės teritorijoje vešinčių augalų aprašymais ir jų iliustracijomis. Iš viso Debesnų draustinyje aptikta beveik dvi dešimtys augalų rūšių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą.

Jomantų miško pažintinis takas

Dar vienas puikus maršrutas pėstiesiems Varnių regioniniame parke. 4 km ilgio  take gausu gamtos paminklų: Jomantų  didysis ąžuolas, Jomantų akmuo, Aklaežeris ir kt. Take įrengti kliūčių ruožai, skulptūros, pavėsinės atsipūsti ir surengti iškylą, taip pat informaciniai stendai.

Plokštikalnės pažintinis takas

Šis 3,2 km ilgio takas yra įrengtas netoli Platelių buvusios karinės bazės teritorijoje. Eidami galėsite pasidairyti ne tik į buvusios karinės bazės įrenginių liekanas, bet ir pasigrožėti gamta, stabtelti prie Pilelio šaltinio. Jei įspūdžių bus per maža, užsukite į netoliese įsikūrusį Energinių labirintų parką.