Tūlam lietuviui atostogos yra „šventas“ reikalas, vieni jas planuoja mėnesių mėnesiais, kiti į viską spjauna ir tik pasirodžius paskutinės minutės kelionės pasiūlymui, jį griebia nedvejodami. Ir iš anksto suplanuotos atostogos, ir impulsyvi kelionė turi savo privalumų bei trūkumų. Tad, pabandykime juos aptarti.

Paskutinės minutės kelionės – pigių atostogų garantas

Paskutinės minutės pasiūlymai – specialus pasiūlymas, norintiems keliauti pigiau, nes tokios kelionės yra parduodamos su didžiule nuolaida, kuri galioja užsakomiems skrydžiams, viešbučiams ar kruizams, bet dažniausiai yra pritaikoma pilniems kelionių paketams. Pagrindinis paskutinės minutės kelionės pasiūlymo bruožas – ribotas vietų skaičius ir trumpas galiojimo laikas, todėl tikras kelionių entuziastas sąžiningai kiekvieną dieną tikrina kelionių agentūrų internetines svetaines ir medžioja patraukliausią pasiūlymą. Beje, žodis „medžioklė“ čia išties tinka, nes norinčių pigiau keliauti yra ne vienas ir ne du, todėl pamačius gundantį pasiūlymą, geriausia nieko nelaukti ir rezervuoti vietą kuo greičiau, kad niekas jūsų neaplenktų.

Paprastai paskutinės minutės keliones renkasi tie, kurie nenori išlaidauti atostogoms ir keliones planuoja likus vos kelioms savaitėms ar netgi dar mažiau iki išvykimo. Tiesa, paskutinės minutės kelionių pasiūlymuose visada pateikiamos konkrečios datos, tam tikri kurortai bei viešbučiai, kuriuose dar yra likę keletas laisvų vietų. Tai reiškia, kad galite pataikyti į ne itin aukšta aptarnavimo kokybe pagarsėjusia vieta. Reikia pripažinti, kad kelionė paskutine minute primena loteriją. Tačiau tokių kelionių kaina išties viliojanti.

Iš anksto suplanuotos kelionės – žinantiems, ko nori

Jei jums svarbi vieta, kurioje gyvensite, viešbučio aptarnavimo kokybė, pramogų kompleksai ir pan., tai paskutinės minutės pasiūlymai jums tikrai netiks. Geriausia kelionę planuoti iš anksto, bent kelis mėnesius iki numatytų atostogų datos. Tokiu atveju visada žinosite, ko tikėtis ir ją gausite už sumokėtus pinigus bei galėsite ramiai laukti išvykimo dienos. Jūs nieko nerizikuojate ir iš anksto esate apdraustas nuo nemalonių siurprizų.

Tiesa, iš anksto suplanuotos kelionės yra brangesnės, o jei jau seniai svajojote apsilankyti egzotiškoje šalyje, tai gali gerokai papurtyti jūsų kišenes.  Todėl prieš perkant kelionę vertėtų pasidomėti kelių kelionių agentūrų pasiūlymais bei sąlygomis. Kartais didelėms grupėms ar didesniam žmonių skaičiui yra taikomos nuolaidos, tai ypač pravers keliaujant su šeima ar didele draugų kompaniją.

Taigi, planuoti iš anksto ar laukti paskutinės minutės? Jei turite galimybę laisvai savo gyvenimo būdą, darbą ar veiklą pritaikyti prie kelionės datos, nesate išrankus ir šiek tiek linkęs į avantiūras tai paskutinės minutės kelionė jums bus pasirinkimas. Tačiau, jei mėgstate viską iš anksto planuoti, tiksliai žinoti kas, kaip ir kada ar turite specialių reikalavimų kurortui, viešbučiui, bendram servisui ir pan., keliaujate su šeima, planuokite kelionę iš anksto ir rinkitės išankstinių pardavimų pasiūlymus, be to, visada galite tikėtis gauti ir nuolaidą. Tad, kraunam lagaminus ir keliam spartus į šiltuosius kraštus. Gerų ir įsimintinų kelionių!