kelionė į IndijąChaotiška, svaiginanti, lengvabūdiška, rėksminga, skurdi, blizganti ir fantastiška – viskas telpa viename žodyje ir vienoje šalyje – Indija. Indija yra nepakartojama ir savita, todėl kelionė į Indiją taps tikrai knygos vertu gyvenimo nuotykiu. O kaip pasiruošti šiai kelionei?

Išsirink maršrutą

Indija yra milžiniška šalis ir jei tavo atostogos netrunka pusę metų, tikrai neturėsi galimybės visos jos apžiūrėti. Todėl pagalvok kas tave domina, kokias vietas norėtum aplankyti, kokius atsiliepimus girdėjai iš pažįstamų keliautojų ir susidaryk maršrutą. Dažniausiai išskiriamos šiaurinė ir pietinė Indija, dvi šalies dalys, kurios turi itin didelių skirtumų. Tad paprastai keliautojai renkasi vieną arba kitą Indijos regioną. Visgi, jei nuspręstum pajusti abiejų regionų dvasią, gali gana pigiai nukeliauti iš šiaurės į pietus su vietinių skrydžių bendrovėmis.

Sulėtink tempą

Daugelis žmonių daro didelę klaidą – bando pamatyti kaip galima daugiau. Tačiau reikia pripažinti, jog skubant, lekiant nuo vieno objekto prie kito nepamatoma tikrojo šalies veido, nepajuntama ore tvyranti dvasia. Todėl verčiau pristabdyk, sustok, įkvėpk, apsižvalgyk. Paprasčiausia gatvė, šurmulys joje, margaspalvės parduotuvių vitrinos, besišypsantys ir skubantys vietiniai, chaotiškas eismas ir mums neįprastų transporto priemonių srautas. Galima tiesiog leisti laiką kur ant suolelio ir žiūrėti į miesto gyvenimą tarsi į gyvą ir nesuvaidintą teatrą. Keliautojai sako, jog norint suprasti ir prisijaukinti Indijos dvasią, reikia neskubėti, kelionė į Indiją turi būti ramybės kelionė.

Saugok sveikatą

Indija viena iš tų šalių, kur maistas gaminamas tiesiog gatvėje ir visi valgo, skanauja. Taip, kvapai užburia, tačiau nepamesk sveiko proto. Pirmiausia, prieš vykstant į Indiją reikia pasiskiepyti, antra, įsidėti išbandytų ir padedančių vaistų nuo skrandžio ir viduriavimo. Trečia, įsidėk rankų dezinfekacijos gelio.

Atvykus nepulk į gatvės maisto fiestą, o pamažu pratinkis prie kvapų ir vietinio maisto. Negerk vandens iš krano, nevalgyk ledų, gėrimų su ledukais bei vaisių, kurių pats nenusilupai. Kuomet pradėsi bandyti gatvės maistą, nepulk stačiai prie pirmo pasitaikiusio, pirmiausia apžiūrėk kaip virėjai dirba, kaip pas juos su švara bei tvarka, ar tau atrodo higieniška. Nehigieniškai maistą ruošiančius aplenk. Atkreipk dėmesį į vietinius – jei prie maisto „punkto“ susidarė eilutė vietinių, galbūt tai gera vieta užkąsti. laikantis šių paprastų nurodymų, kelionė į Indiją sukurs tik malonius prisiminimus.