Retas keliautojas gali sau leisti prabangias ir brangias keliones atostogų metu. Dažnam tenka ilgai taupyti, o taupant praeina ne vieneri metai, kol pagaliau surenkama pakankama suma norimai kelionei. Tai pastebėję kelionių organizatoriai vis dažniausiai siūlo pigias keliones. Kasdien pasirodo pačių įvairiausių tokių pasiūlymų ir atsiranda vis naujų patrauklių ir nebrangių kelionių pasiūlymų.

Žmonės, nenorintys ir negalintys mokėti didelių sumų už atostogas, kasdien seka pigių kelionių pasiūlymus, o atradę jų lūkesčius labiausiai tenkinantį pasiūlymą, tuoj pat rezervuoja. Pigių kelionių pasiūlymai tiesiog graibstomi ypač artėjant atostogų sezonui.

Kas dažniausiai renkasi pigias keliones?

Studentai ir visi kiti jauni žmonės yra dažniausi pigių kelionių ieškotojai ir mėgėjai. Ir tai natūralu, nes jaunimas nėra išrankus nakvynės ar kitų paslaugų atžvilgiu. Jaunų žmonių poreikius visiškai tenkina tai, kas neperžengia padorumo ribų ir kainuoja nedaug. Jaunimui svarbiausia būti, dalyvauti ir patirti kuo daugiau gerų įspūdžių, todėl pigios kelionės yra jo mėgstamiausios.

Kuriais laikais studentai turėjo pakankamai pinigų? Turbūt niekada. Tad studijuojantys žmonės nuolat ieško būdų, kaip pigiai pavalgyti, pasilinksminti ir, žinoma, pakeliauti. Todėl pigios kelionės jų tarpe labai populiarios.

Pigias keliones mėgsta ir šeimos, keliaujančios su vaikais

Kai atostogauti išsiruošia visa trijų, keturių ar daugiau asmenų šeima, galimybė sutaupyti visada vilioja. Juk vien faktas, kad keliaujančių asmenų skaičius yra didesnis už du, žymiai padidina bet kokios kelionės išlaidas. Tokiu atveju už lėktuvų bilietus, už apgyvendinimą, už maistą ir už visas pramogas tenka mokėti daugiau. Todėl šeimos mielai renkasi pigias keliones ir taip sutaupo nemažai šeimos biudžeto lėšų, skirtų atostogoms.

Pigių kelionių trūkumai

Radus dominantį pigios kelionės pasiūlymą, visada reikia atidžiai išsianalizuoti visą pateiktą informaciją bei galbūt pasiskambinti kelionių organizatoriui ir pasiteirauti to, kas aktualu. Dažnai nutinka taip, kad kelionių organizatoriai mažina kelionių kainas į visą paslaugos paketą neįtraukdami vienos ar kitos paslaugos, kurias įprastai siūlo kiti organizatoriai. Todėl natūralu, kad gaunant mažiau ir mokama mažiau.

Renkantis pigias keliones būtina būti labai budriems, nes sutaupius ir įsigijus pigios kelionės pasiūlymą gali vėliau tekti susimokėti už nesuteiktą paslaugą žymiai daugiau. Pavyzdžiui, pigių kelionių pasiūlymų atveju dažnai sukčiaujama ir lėktuvai leidžiasi tolimesniuose oro uostuose. Tuomet iki pageidaujamos vietos tenka keliauti autobusu valandą ar net ilgiau. Jei tokius niuansus žinosite pasirinkdami pigią kelionę, būsite tam nusiteikę ir nepatirsite nepatogumų. Tačiau to nežinant, garantuotai atostogų pradžios nuotaika bus sugadinta.

Kas įskaičiuojama į pigios kelionės kainą?

Tai tik pati kelionė lėktuvu ir automatiškai parinkta sėdėjimo vieta, kuri paprastai nebūna viena iš geriausių. Tačiau papildomai susimokėję visada galėsite gauti tai, ko pageidausite. Tai ir norima sėdėjimo vieta, ir maistas, ir didesnis papildomas bagažas, ir daugelis kitų dalykų, kurių gali prireikti skrydžio metu.

Todėl prieš renkantis pigias keliones, reikėtų gerai pasverti savo ir kartu skrendančios šeimos ar draugų kompanijos poreikius. Tačiau jei esate neišrankūs ir jus tenkina toks minimalus paslaugų paketas – pigios kelionės kaip tik jums.

Pigių kelionių privalumai

Esminis pigių kelionių privalumas visgi lieka kaina. Dėl nuolat populiarėjančių tokių kelionių, siūloma vis daugiau skrydžių maršrutų, kad kuo daugiau klientų rinktųsi būtent pigias keliones.

Tolimesni, t.y. regioniniai šalių oro uostai paprastai nebūna perpildyti keleivių, todėl greičiau praeinama muitinės patikra ir nereikia stovėti ilgose eilėse.

Tad pigios kelionės nėra tik pigios. Rinktis jas ar ne – Jūsų sprendimas.