Oslas – tai Norvegijos sostinė ir tuo pačiu didžiausias šalies miestas, įkurtas XI amžiuje. Mėgstantys keliauti po Skandinavijos pusiasalį būtinai turi aplankyti šį miestą, kaip ir Švedijos sostinę Stokholmą, Suomijos sostinę Helsinkį.

Oslas įsikūręs nuostabioje vietoje – ant Oslo fjordo kranto. Fjordai – tai siauros ir gilios įlankos stačiais kraštais. Norvegijoje šių gamtos stebuklų yra labai daug. Tačiau ne tik fjordais garsėja Norvegija ir jos sostinė.

#1 – Vikingų laivų muziejus

Vikingų laivų muziejus, kaip ir keletas kitų įdomių Oslo muziejų, yra įsikūręs Bygdoy pusiasalyje. Šis muziejus sužavės kiekvieną lankytoją. Čia eksponuojami unikalūs vikingų laivai, kurie buvo rasti pilkapiuose ir naudoti IX amžiuje. Vikingai mirusiuosius laidojo kartu su visu jų turtu.

#2 – Vigelando skulptūrų parkas

Parkas yra šiaurės-rytinėje miesto centro dalyje. Šis parkas taip pat yra dalis norvegų labai mėgiamo Frognerio parko.

Skulptūrų parko teritorijoje yra daugiau nei 200 bronzinių, metalinių ir granitinių skulptūrų. Dauguma skulptūrų vaizduoja žmones įvairiais gyvenimo etapais. Vienos garsiausių parko skulptūrų yra “Gyvenimo ratas“ ir “Monolitas“.

#3 – Nacionalinė meno galerija

Čia atgaivą širdžiai ras kiekvienas meno gerbėjas. Galerijoje eksponuojami ne tik norvegų menininkų darbai, bet ir kūriniai iš viso pasaulio. Viena įdomiausių čia eksponuojamų yra Edvardo Munko kūrinių kolekcija, taip pat impresionizmo atstovų, Mone, Manė, Renuaro, Dega, kūriniai (deja, ne visi kūriniai yra originalūs).

Be to, galerijoje eksponuojama daug garsių dailininkų (Pikaso, Goja, Lotrekas) paveikslų, kitų kūrėjų skulptūrų.

#4 – Holmenkollen slidininkų tramplinas

Tai vienas šiuolaikiškiausių sportinių objektų, iškylantis virš miesto. Iš tikrųjų, tramplinas yra skirtas ne tik mėgstantiems slidinėti, bet ir visiems turistams. Holmenkollen kompleksą sudaro tramplinas, šuolio nuo tramplino simuliatoriai ir Slidininkų muziejus (tramplino patalpose), pasakojantis šios sporto šakos istoriją. Iš bokšto, esančio pačiame tramplino viršuje, atsiveria nuostabūs Oslo vaizdai.

#5 – Nacionalinis Norvegijos muziejus

Šis muziejus yra po atviru dangumi Bygdoy pusiasalyje. Tai vienas didžiausių tokio tipo muziejų Europoje. Muziejus apima daugiau nei 100 namų.

Muziejuje galima pamatyti, kaip atrodė XVII-XIX amžių kaimo ir miesto gyvenimas. Beje, čia galima pamatyti ir XIII amžiaus namą.

Nacionaliniame muziejuje yra tradicinių nedidelių akmeninių miesto namų, amatininkų dirbtuvių, kuriose iki šiol gaminami įvairūs instrumentai, tradicinių kaimo namukų, gyvulių, kuriuos augino kaimuose, ir žmonių, apsirengusių tradiciniais skirtingų istorinių laikotarpių drabužiais.

Muziejuje taip pat eksponuojama skirtingų šalies regionų tautinių kostiumų kolekcija ir įvairiaspalvė žaislų kolekcija, kuria ypač žavisi mažieji muziejaus lankytojai.

#6 – Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai buvo pastatyti XIX amžiuje ant nedidelės kalvos. Čia reziduoja karališkoji šeima. Nepaisant to, kad čia užeiti galima tik nustatytomis dienomis, čia vis tiek verta užsukti bent jau pasigrožėti pastatais iš išorės.

Be to, čia taip pat galima pasivaikščioti po gražų parką ir pamatyti kaip 13:30 val. (vietos laiku) iškilmingai keičiasi rūmų sargybiniai.

#7 – Akershuso pilis

Ši pilis yra pusiasalyje pačiame Oslo centre, o į jos teritoriją galima patekti nemokamai. Didžiulė pilies teritorija yra aptverta apsaugine siena. Čia vyksta daug įvairių kultūrinių renginių.

Pilies teritorijoje įsikūrę keletas muziejų ir eksponuojami skirtingų istorijos periodų miesto maketai.

Akershuso pilis buvo pastatyta XIV amžiuje ir iki šių dienų buvo perstatyta keletą kartų. Lankytojams atviros iškilmių salės, istorinės parodos, karališkasis mauzoliejus ir bažnyčia.

#8 – Oslo katedra

Oslo katedra pastatyta XVII amžiuje ir dėmesį patraukia nuostabiu vitražu, įspūdingu altoriumi, sakykla, vargonais ir nuostabiai puošniu arkiniu skliautu.

Beje, užeiti į Katedrą galima nemokamai. Tai labai retas reiškinys pakankamai brangiame Oslo mieste.

#9 – Norvegijos Technikos muziejus

Tai nuostabi vieta, žadanti nepamirštamus įspūdžius. Muziejuje galima tapti dalyviu įvairių eksperimentų, susijusių su elektros srovės sukūrimu ir perdirbimu.

Didelė šio muziejaus ekspozicija skirta naftai, skirtingoms transporto priemonėms ir skaičiavimo mašinoms.

Technikos muziejaus dalis yra Telekomunikacijų muziejus, eksponuojantis šios srities istoriją.

#10 – Munko muziejus

Dar viena nuostabi Oslo vieta meno mylėtojams.

Garsaus paveikslo “Šauksmas“ autorius Edvardas Munkas laikomas žymiausiu norvegų dailininku.

Be meno kūrinių, kurie miestui buvo padovanoti paties Munko, muziejuje galima susipažinti ir su dailininko biografija. Čia taip pat eksponuojamas “Šauksmo“ originalas bei daugiau nei 5000 kitų paveikslų, piešinių ir eskizų.

Ką dar vertėtų pamatyti osle?

Žinoma, kad verta atkreipti dėmesį į Rotušės pastatą, kuris sukelia pačius įvairiausius jausmus – nuo žavesio iki pasibjaurėjimo. Šio pastato neįmanoma nepastebėti. Tai didžiulis pastatas, pastatytas iš raudono akmens ir turi du bokštus. Galima užeiti ir į Rotušės vidų, kur kasmet teikiamos Pasaulio Nobelio premijos.

Televizijos bokštas – taip pat atvira vieta lankytojams, iš kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai.

O jei skaitėte “Laukinę antį“, būtinai apsilankykite Ibseno muziejuje.

Tokios yra populiariausios ir dažniausiai turistų bei vietinių lankomos Oslo vietos. Vaikščiodami po Oslo senamiestį, žinoma, galite atrasti ir pažinti dar kitokį Oslą. Atradimo džiaugsmas yra beribis!