Ryga – tai Lietuvos kaimyninės šalies Latvijos sostinė, garsėjanti nuostabiu ir gražiu senamiesčiu. Daugiau nei aštuonis šimtus metų skaičiuojantis Rygos senamiestis vadinamas Vecryga. Jaukią ir istorija dvelkiančią senamiesčio atmosferą čia kuria akmenimis grįstos siauros ir vingiuotos gatvės.

Rygos bažnyčios

Prie išskirtinio ir tik Rygai būdingo senamiesčio vaizdo kūrimo prisideda ir čia įsikūrę bažnyčios bei jų nuostabūs bokštai. Aukščiausią bokštą turi Petro bažnyčia. Į šį bokštą pakilti liftu kviečiami visi norintys. Vaizdas, atsiveriantis ir bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės, abejingų nepalieka. Duomo bažnyčia garsėja vienais seniausių pasaulyje vargonais, kurie skamba ne tik pamaldų metu, bet ir bažnyčioje dažnai rengiamų vargonų muzikos koncertų metu.

Istoriją menantys muziejai

Viena seniausių ekspozicijų senajame žemyne didžiuojasi netoli Duomo bažnyčios esantis Rygos Laivininkystės ir istorijos muziejus. Rygos Okupacijos muziejuje pristatomi eksponatai, liudijantys dvidešimtame amžiuje Latvijoje buvusius totalitarinius režimus.

Su Latvijos tautiniu paveldu galima susipažinti Rygos Buities muziejuje, įrengtame po atviru dangumi. Tokio tipo muziejus Lietuvoje yra Liaudies buities muziejus Rumšiškėse.

Dar kelios įdomios senamiesčio vietos

Rygos Rotušės aikštėje esantį Juodgalvių namą kažkada pastatė turtingi keliautojai ir prekeiviai tam, kad turėtų kur rengti puotas ir pramogauti. Kas vakarą jau sutemus ant šio pastato fasado rodomas šviesų ir muzikos spektaklis. Kiekvieną vakarą parodomi net šeši tokie spektakliai. Tad nespėjus į spektaklio pradžią, galima luktelėti prisėdus netoliese esančiose lauko kavinukėse ir netrukus vėl turėsite galimybę gėrėtis nuostabiais vaizdais nuo pradžių.

Rygos senamiesčio Lyvių aikštė yra viena gyvybingiausių miesto vietų. Aikštės kavinės, restoranai ir užeigos šurmuliuoja ne tik vakarais, bet ir dienos metu.

Gamtos oazės Rygoje – parkai

Rygos senamiestis – toli gražu ne vienintelė miesto zona, verta dėmesio. Ryga – tai gyvas ir žalias miestas, žavintis svečius nuostabaus grožio parkais. Pavasarį sprogstant pumpurams Rygos parkai užburia nuostabiais kvapais, vasarą čia galima pailsėti ir atsikvėpti nuo alinančių karščių. Rudeniop parkai nusidažo įvairiausiomis spalvomis ir sutraukia nemažus būrius lankytojų, o žiemą čia smagiai žaidžia ir krykštauja vaikai.

Rygos Nacionalinis zoologijos sodas

Rygos Nacionalinis Zoologijos sodas priklauso Europos Zoologijos sodų ir akvariumų asociacijai. Sodas garsėja didžiule gausa įvairiausių egzotinių gyvūnų ir paukščių, nuostabia ir spalvinga vandens gyvūnija bei stebėtina visų gyvūnų rūšių įvairove. Rygos Zoologijos sode veikia keliaujanti paroda, pavadinta „Mažųjų milžinų“ vardu. Tai judančių lėlių paroda, vaizduojanti daugybę kartų padidintus vabzdžius. Taip ypač mažieji sodo lankytojai gauna galimybę iš arčiau pažinti mažuosius vabzdžius. Įvairios žaidimų forma vykstančios edukacinės programos taip pat skirtos vaikams ir moksleiviams, siekiant paskatinti didesnį mažųjų domėjimąsi gamta ir gyvūnais.

Rygos zoologijos sodo teritorijoje įrengta Kaimo sodyba, kurioje „gyvena“ Latvijos provincijoje paprastai laikomi naminiai gyvūnai. Taip ši Kaimo sodyba padeda suartinti miesto gyventojus su įprastu kaimo gyvenimu, kuris toli gražu nėra bespalvis ar niūrus.

Zoologijos sodo Tropikų namai didžiuojasi net aštuoniasdešimties skirtingų rūšių gyvūnais. Čia veikia roplių, varliagyvių, bestuburių – skorpionų, voragyvių, vabzdžių, ir naktinių gyvūnų ekspozicijos. Paprastai daugiausia dėmesio sulaukia lapakarpių skruzdėlių ekspozicija.

Dar daugiau gamtos

Maždaug už valandos kelio nuo Rygos nutolusiame Kemerų Nacionaliniame parke patirsite neišdildomų įspūdžių susipažindami iš arčiau su pelkėmis. Unikalios gamtos apžiūrai įrengti specialūs pažintiniai takai.

Ryga – išties nuostabaus grožio architektūra ir gamta žavintis Europos miestas. Tai puiki vieta ne tik ilgojo savaitgalio pramogoms, bet ir ilgesnėms vasaros atostogoms.

Norite aplankyti Ryga, bet neturite kur šiame mieste apsistoti? Modernių butų ir apartamentų nuoma Rygoje Jūsų paslaugoms.