plaukimas baidaremisKad plaukimas baidaremis būtų malonus ir įsimintinas, šiai užduočiai turite ruoštis iš anksto. Vienas svarbiausių jūsų darbų – suplanuoti kelionės eigą. Tai ypač svarbu tuomet, jei ketinate plaukti su mažais vaikais ar didesniu būriu draugų. Iš anksto pagalvokite apie kelionės maršrutą ir stovyklavietę. Taip pat – apie kelioninį bagažą, maistą ir gėrimus.

Kelionės trukmė

Turistinis inventorius gali būti nuomojamas tiek vienai, tiek kelioms dienoms. Viskas priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo, ryžto ir jėgų. Vienas dažniausių sprendimų – baidares nuomoti vienai dienai. Tokiu atveju išplaukiama ryte ir dienos metu arba vakare atplaukiama į stovyklavietę. Paprastai baidarių nuomotojai atveža ir išveža baidares, tačiau verta iš anksto pasidomėti inventoriaus nuomos sąlygomis. Kitas sprendimas – baidares nuomoti kelioms dienoms, t. y. planuoti savaitgalio plaukimo maršrutą su nakvyne gamtoje. Šiuo atveju turite iš anksto pasikalbėti su nuomotojais, kurie jums patars dėl tinkamiausios nakvynės vietos.

Maršruto parinkimas

Baidarės – itin saugus užsiėmimas, atitinkantis tiek vaikų, tiek vyresnių žmonių poreikius. Jei plaukimas organizuojamas fiziškai silpniems keliautojams, siūlome rinktis tiesesnius upių kelius, kurie nekels daug iššūkių. Jei kelionę renkasi aktyvūs, fiziškai stiprūs turistai, puikus sprendimas – vingiuoti ir siauri upių keliukai, kurie taps įsimintina pramoga. Visais atvejais būtina dėvėti gelbėjimosi liemenes. Paprastai jas siūlo baidarių nuomotojai. Jei plaukiate su mažais vaikais, pasidomėkite, ar nuomotojai turi mažesnio dydžio liemenes. Vaikai gali plaukti specialioje kėdutėje tarp dviejų saugusiųjų (šiuo atveju tiks įprasta dvivietė baidarė). Vyresni vaikai paprastai sodinami į baidarės priekį.

Išankstinė rezervacija

Primename, kad plaukimas baidarėmis – itin populiari pramoga, kasmet sulaukianti vis didesnio keliautojų skaičiaus. Kad išvengtumėte sunkumų, baidares rezervuokite iš anksto. Tai itin aktualu tuomet, jei renkatės populiarus, vaizdingus ir keliautojų pamėgtus baidarių maršrutus. Išankstinė rezervacija būtina ir nakvynės vietoms. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, galima rinktis tiek palapines, tiek nakvynės namukus. Jei ketinate nakvoti privačioje stovyklavietėje, rezervuokite savo apsilankymo dieną.

Maistas ir gėrimai

Gerai ir įsimintinai kelionei reikalingas ir tinkamai suplanuotas bagažas – kelionėje neišsiversite be geriamo vandens. Siūlome rinktis plastikinius butelius, kadangi jie lengvesni ir saugesni. Venkite gazuotų ir saldžių gėrimų, kadangi jausitės dar labiau ištroškę arba kankins pykinimas. Galvodami apie maistą, rinkitės lėtai gendančius produktus. Geriausias sprendimas – vieno kąsnio sumuštinukai su sūriu ar dešra. Maistą pakuokite į patogius hermetiškus indelius.